26/06/2018 — Stavebnictví - osobní ochrana proti pádu

Přehled základních osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky pro odvětví stavebnictví.

Odvětví stavebnictví se nachází v období růstu produkce. Příznivý vývoj ekonomické situace v naší zemi společně s dobrým počasím zvyšuje stavební produkci, která s sebou přináší větší počet pracovníků v tomto odvětví. Nebezpečí pádu z výšky nebo do volné hloubky je v odvětví stavebnictví velmi častým rizikem. V tomto článku se podíváme na přehled základních osobních ochranných prostředků proti pádu pro odvětví stavebnictví.

  • Ochranná přilba - PETZL Vertex Best / Vent

prilba  prilba

Kvalitní pohodlná přilba s dostatečně pevným podbradním páskem (více než 50 daN) pro eliminaci ztráty přilby v případě pádu. Dostupná v různých barevných provedeních a možností větracích otvorů. Životnost 10 let. Certifikace EN 397.

  • Zachycovací postroj - PETZL Newton

postroj  postroj  hiviz

Kvalitní pohodlný zachycovací postroj s poutky na karabiny spojovacího prostředku. Dostupný v základním provedení, s vestou pro snadné oblékání a nebo reflexní vestou Hi- Viz. Splňuje EN 361  Životnost 10 let.

  • Spojovací prostředek s tlumičem pádu - PETZL Absorbica

   

Používá se pro bezpečné zachycení pracovníka. Dostupný v různých délkách a provedení - s karabinami, s dvojitým či nastavitelným spojovacím prostředkem pro pracovníky s hmostností od 50 do 130 kg. Splňuje EN 355 a EN 354. Životnost 10 let.

  • Kotvící zařízení - PETZL Coeur Pulse

coeur

Odnímatelný expanzní nýt se používá pro vytvoření vhodného místa ukotvení v pevných strukturách, např. beton. Snadno se instaluje a demontuje a díky speciální šroubovací zajišťovací části eliminuje náhodné odjištění. Doporučujeme ověřit pevnost umístění specializovanou firmou. Splňuje EN 795. Životnost omezena ztrátou funkčnosti, opotřebením či poškozením.

  • Záchranná sada - PETZL Jag Rescue Kit

jag

Záchranná sada pro vyproštění zachyceného pracovníka. Jednodcuhý a efektivní způsob záchrany díky integrovanému kladkostroji a samosvorné slaňovací / spouštěcí brzdy. Umožňuje záchranu bez asistence (spouštění) , nebo s asistencí (společné slanění). Záchranná sada by měla být dostupná na pracovišti.

Výběr vhodných OOPP proti pádům z výšky vždy závisí na konkrétních činnostech a pracovním prostředí.

Rádi Vám s výběrem poradíme. Neváhejte se na nás obrátit. Poptávka