07/08/2018 — Testování kotvících bodů

Ověření pevnosti kotvících bodů v různých strukturách

Výběr vhodného místa ukotvení osobních ochranných prostředků proti pádu (dále jen OOPP) je základním stavebním kamenem célého systému osobní ochrany proti pádům z výšky. V případě selhání místa ukotvení OOPP může dojít k závažným poraněním nebo smrti uživatele.

Na trhu je celá řada certifikovaných kotvících zařízení a prvků, které lze nainstalovat do různých podkladů. I když pro práci používáte pouze certifikované kotvící prvky, nemusí být bezpečnost uživatele zajištěna. Záleží také na správné instalaci kotvícího bodu.

coeur                               eye bolt

Instalaci kotvícího zařízení bychom měli vždy provádět dle návodu na používání těchto prvků. Může se ale stát, že i při dodržení návodu na použítí nebude kotvící bod bezpečný z důvodu nevhodného materiálu místa ukotvení. Proto by nedílnou součástí instalace kotvících zařízení mělo být ověření jejich pevnosti vhodným zařízením.

Pro ověřování pevnosti místa ukotvení OOPP jsme vybavení speciálním tahovým zařízením, které jednoduše ověří bezpečnost nainstalovaného kotvícího prvku.

tester

Nabízíme komplexní služby v oblasti kotvení OOPP jako je: posouzení a výběr vhodného místa ukotvení, instalace a prodej různých kotvícíchh prvků a zařízení a ověření pevnosti místa ukotvení jak nových, tak stávajících kotvících prvků a zařízení.

Zařízení na měření pevnosti místa ukotvení lze také použít pro ověření pevnosti kotvících prvků dočasných stavebních konstrukcí (lešení).

Pro více informací, nabídku kotvících bodů či ověření pevnosti umístění se na nás neváhejte obrátit -  POPTÁVKA .