14/06/2019 — Nové modely slaňovacích zařízení PETZL řady I´D

Snadno ovladatelné samoblokovací zařízení se přizpůsobí každé situaci při práci ve výškách, práci na laně nebo technické záchraně: slanění, pracovní polohování, krátké výstupy na laně, jištění pomocí horolezecké techniky.

Snadné použití

  • Auto-lock systém

Systém AUTO-LOCK umožňuje uživatelům snadné polohování pracovníka na pracovním stanovišti, aniž by musel manipulovat s rukojetí nebo zajišťovat zařízení uzlem: jakmile uživatel uvolní rukojeť, lano se automaticky zablokuje v zařízení.

  • Instalace lana

Zařízení má na pohyblivé bočnici bezpečnostní západku, která umožňuje snadnou instalaci lana, zatímco zařízení zůstává připojeno k postroji.

  • Pohodlná kontrola slanění

Ergonomická rukojeť umožňuje odblokování lana a pohodlnou kontrolu slanění. Slanění lze provádět dvěma způsoby: lano přes bočnici, nebo lano v třecí drážce tvaru V.

Petzl I´D

Univerzálnost

Samoblokovací slaňovací zařízení jsou univerzální a lze je použít jak pro slanění, tak i pro krátké výstupy po laně.

Petzl I´D

Odolnost vůči opotřebení

Destička z nerezové oceli v místě kontaktu s lanem zvyšuje životnost zařízení.

Petzl I´D

Funkce anti-panik a pojistka proti chybě

Toto zařízení je navrženo pro práce ve výškách, lanový přístup, technickou záchranu a evakuaci. Je vybaveno funkcí proti panice a pojistkou proti chybnému založení lana, což snižuje nebezpečí nehody způsobené chybou uživatele. Lze na ně použít přídavné brzdy, které zvýší tření pro slanění s těžkými břemeny.

Petzl I´D

Samoblokovací slaňovací zařízení

Petzl I´D

I’D® S

Samoblokovací slaňovací zařízení s funkcí anti-panik pro práce ve výškách a lanový přístup

Samoblokovací zařízení I'D S je primárně určeno pro práce ve výškách a lanový přístup. Má ergonomickou rukojeť, která umožňuje pohodlné ovládání slanění. Integrovaná funkce anti-panik a pojistka proti chybnému založení lana snižují nebezpečí nehody v důsledku chyby uživatele. Systém AUTO-LOCK umožňuje pracovníkům snadné polohování na pracovním stanovišti, aniž by museli manipulovat s rukojetí nebo zajistit zařízení uzlem. Pokud je lano zablokované, je možné ho dále dobírat bez manipulace s rukojetí. Bezpečnostní západka umožňuje instalaci lana se zařízením připojeným k postroji. Je kompatibilní s lany o průměru 10 až 11,5 mm a umožňuje manipulaci s nákladem do 250 kg.

I’D® L

Samoblokovací slaňovací zařízení s funkcí anti-panik pro technickou záchranu

Samoblokovací zařízení I'D L je primárně určeno pro technickou záchranu. Má ergonomickou rukojeť, která umožňuje pohodlné ovládání slanění. Integrovaná funkce anti-panik a pojistka proti chybnému založení lana snižují nebezpečí nehody v důsledku chyby uživatele. Systém AUTO-LOCK umožňuje záchranářům snadné polohování aniž by museli manipulovat s rukojetí nebo zajistit zařízení uzlem. Pokud je lano zablokované, je možné ho dále dobírat bez manipulace s rukojetí. Bezpečnostní západka umožňuje instalaci lana se zařízením připojeným k postroji. Je kompatibilní s lany o průměru 12,5 až 13 mm a umožňuje manipulaci s nákladem do 280 kg.

I’D® EVAC

Samoblokovací slaňovací zařízení s funkcí anti-panik pro spouštění z kotvícího bodu

Samoblokovací slaňovací zařízení I´D EVAC je primárně určeno pro spouštění z kotvícího bodu. Ergonomická rukojeť je speciálně orientována pro ovládání spouštění z kotvícího bodu a nabízí pohodlnou kontrolu spouštění. Integrovaná anti-panická funkce a pojistka proti chybnému založení lana snižují nebezpečí nehody v důsledku chyby uživatele. Systém AUTO-LOCK umožňuje automatické zablokování lana, aniž by bylo nutné manipulovat s rukojetí nebo zajišťovat zařízení uzlem. Pokud je lano zablokované, je možné ho dále dobírat bez manipulace s rukojetí. Bezpečnostní západka umožňuje instalaci lana se zařízením připojeným do kotvícího bodu. Je kompatibilní s lany o průměru 10 až 11,5 mm a umožňuje manipulaci s nákladem do 250 kg.

Příslušenství

Petzl I´D

Otevřená přídavná brzda pro I'D®

Otevřená přídavná brzda pro samoblokovací slaňovací zařízení I´D S, I´D L a I´D EVAC.

Otevřená přídavná brzda je určena pro samoblokovací slaňovací zařízení I´D. Používá se ke zvýšení tření v závislosti na zatížení a průměru lana a umožňuje okamžité založení nebo vytažení lana.

Uzavřená přídavná brzda pro I'D®

Uzavřená přídavná brzda pro samoblokovací slaňovací zařízení I´D S, I´D L a I´D EVAC.

Uzavřená přídavná brzda je určena pro samoblokovací slaňovací zařízení I´D. Umožňuje zvýšení tření v závislosti na zatížení a průměru lana a zajišťuje konstantní přesměrování lana.

Petzl I´D

Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodných slaňovacích zařízení, neváhejte se na nás obrátit. Poptávka