19/09/2018 — Významný pokrok u slaňovacích brzd

Výrobce PETZL přichází se zásadní inovací u slaňovacích zařízení

Zhruba v polovině roku 2018 uvedl francouzský výrobce PETZL inovovanou samoblokující slaňovací brzdou RIG na trh. Již její předchozí verze patřila k nejoblíbenější a zároveň nejpoužívanější slaňovací brzdě vůbec. Nechybí ve výbavě výškových pracovníků, záchranných složek a všech, kteří se ať pro zábavu nebo obživu musí pohybovat po laně.

Inovovaný model PETZL RIG 2018 je vybaven systémem, který zásadně mění přístup k používání slaňovacích brzd a zvyšuje bezpečnost uživatelů.

PETZL AUTO-LOCK SYSTEM

autolock

Jedná se o unikátní systém, který automaticky zamkne samoblokující slaňovací brzdu RIG (2018) a vrátí rukojeť do původní polohy. V této poloze je brzda bezpečně zajištěna a nevyžaduje žádný další úkon ani kontrolu volného konce lana. V praxi to znamená, že kdykoliv uživatel přestane brzdu ovládat, sama se automaticky nastaví do pozice, která je pro uživatele bezpečná bez dalších nároků na její zajištění. AUTO-LOCK SYSTEM není jen zjednodušením práce se slaňovací brzdou RIG (2018), ale výrazně zvyšuje bezpečnost uživatele tím, že svou automatickou funkcí eliminuje chybu uživatele, v případě, že by zapomněl brzdu manuálně zajistit. U předchozí verze a většiny ostatních samoblokujících slaňovacích brzd je vyžadováno jejich manuální zajištění. Pokud je brzda v zajištěné pozici, je možné jí použít pro dobírání lana, nebo jištění prvolezce při použití horolezeckých technik.

Níže se můžete podívat na video s prezentací PETZL AUTO-LOCK SYSTEM v anglickém jazyce.

Pro bližší informace, cenovou nabídku, či prezentaci produktů se na nás neváhejte obrátit! Poptávka.