Nové kladky Petzl pro váš tým

Minulý rok představil Petzl kladky SPIN L1 a v letošním roce rozšiřuje modelovou řadu o kladky SPIN S1 a SPIN S1 OPEN. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na REEVE, což je kombinace dvou kladek na kotvící desce.

To vše doplňuje TWIN RELEASE, kladka s integrovaným blokantem, otočným závěsem a otevíratelnou bočnicí, která je ideální pro sestavování vytahovacích a spouštěcích systémů. Tyto novinky právě přichází na trh a určitě potěší všechny záchranáře, kterým usnadní řešení náročných operací v obtížném terénu.

Technická záchrana

Kladky SPIN S1 a SPIN S1 OPEN mají pohyblivou bočnici, kterou je možné otevřít, i když je kladka připojena do kotvícího bodu. Jsou navrženy pro maximální jednoduchost při sestavování kladkostrojů, napínání traverzů, nebo přesměrování lanových systémů.

Kladky jsou velmi kompaktní, snižují hmotnost a velikost, což je užitečné zejména při technické záchraně. Obě jsou kompatibilní s lany o průměru 7 až 11 mm.

Oba modely jsou vybaveny otočným závěsem, který umožňuje otáčení zatížené kladky a můžete do něj přímo připojit karabiny, lana i smyček, takže použití je jednodušší. U modelu S1 OPEN je díky rozebíratelnému oku otočného závěsu zajištěno přímé použití se širokou škálou dalších produktů (trojnožka, kladka REEVE, kotvící deska PAW a další), což zmenšuje velikost systému bez nutnosti použití karabin.

Pojezdová kladka

Pojezdovou kladku REEVE tvoří dvě kladky integrované do kotvící desky. Je to snadné kompaktní řešení pro zjednodušení sestavování záchranných systémů na napnutých lanových traverzech.

REEVE má kompaktní design, který snižuje použití karabin a tím snižuje výšku celého systému. Do jeho připojovacích otvorů lze použít lana, smyčky i karabiny, což umožňuje lepší organizaci systému.

Třístupňový systém otevírání pohyblivých bočnic je rychlý a snadno ovladatelný, dokonce i v rukavicích. Dva červené indikátory poskytují rychlou vizuální kontrolu, když nejsou bočnice kompletně uzavřeny a zajištěny.

Dvojitá kladka s blokantem a otočným závěsem

TWIN RELEASE je dvojitá kladka s integrovaným blokantem určená pro kladkostroje. Vačka blokantu je opatřena páčkou, která slouží pro uvolňování blokace lana a je určena ke kontrolovanému spouštění břemen. Kladka je navržena pro sestavování kladkostrojů 4:1 pro práci ve stísněných prostorách nebo pro technickou záchranu.

Při spouštění těžkých břemen poskytuje brzda integrovaná do pohyblivé bočnice společně s hlavní fasetovou kladkou s jednosměrným otáčením dodatečné tření a kontrola spouštění těžkých břemen je tak jednodušší.

 

Otočný závěs usnadňuje manipulaci a umožňuje orientaci zatížené kladky. Do závěsu lze připojit lana, smyčky i karabiny.

Všechny modely nových kladek (SPIN S1, SPIN S1 OPEN, REEVE a TWIN RELEASE) jsou vybaveny zapouzdřenými kuličkovými ložisky, což zvyšuje jejich účinnost a zajišťuje hladké a příjemné používání.

Kompaktní kladka s otočným závěsem a pohyblivou bočnicí

Kompaktní kladka s rozebíratelným otočným závěsem a pohyblivou bočnicí

Pojezdová dvojitá kladka pro záchranu na lanových traverzech

Dvojitá kladka s blokantem a otočným závěsem

 

Prohlédněte si kompletní nabídku kladek určenou pro práci ve výškách na stránkách vertone.cz.