Nové kladky Petzl SPIN

Co potřebujete vědět o kladkách SPIN

Pro záchranné týmy po celém světě je absolutní prioritou mít co nejúčinnější vybavení pro jakoukoli situaci. Přesně to přináší spouštěcí zařízení s integrovaným blokantem MAESTRO, které přišlo na trh v roce 2020. V letošním roce představená modelová řada kladek SPIN doplňuje sortiment a usnadňuje technické záchranné operace více než kdykoli předtím.

V deseti bodech se dozvíte, proč se tyto kladky stanou vašimi největšími pomocníky v této oblasti:

Lanový přístup a stísněné prostory

1. Nové vysoce účinné kladky SPIN s integrovaným otočným závěsem, dostupné v jednoduché nebo dvojité verzi, vám umožní optimalizovat složité kladkostroje, napnutí přelanění, nebo přesměrovat zátěž.

Naše řada kladek se skládá ze tří modelů:

2. S pohyblivou bočnicí s třístupňovou pojistkou lze kladky SPIN rychle a snadno otevřít, i když jsou připojeny do kotvícího bodu, a to i v rukavicích. To znamená, že je možné instalovat lano, zatímco kladka zůstává připojena. Červený indikátor navíc poskytuje vizuální kontrolu zajištění pohyblivé bočnice. Speciálně navržená bočnice chrání dráhu lana.

3. Kotouče s velkým průměrem uložené na utěsněných kuličkových ložiskách poskytují vynikající účinnost 95 % (93 % pro SPIN L1D). Skvělý způsob, jak snížit například množství úsilí potřebné při vytahování.

4. Fazetová kladka SPIN L1D se otáčí pouze v jednom směru, poskytuje vynikající účinnost při tahání a má zvětšené třecí zóny, které usnadňují brzdění při spouštění těžkých břemen.

5. Kladka SPIN L1D umožňuje sestavit přesměrování velké zátěže v kombinaci se spouštěcím zařízením MAESTRO (nebo jiným zařízením).

6. Všechny kladky SPIN jsou vybaveny otočným závěsem, který umožňuje orientaci kladky pod zatížením, což usnadňuje operace.

7. Otočný závěs pojme až tři karabiny a umožňuje také přímé připojení lan a smyček pro usnadnění sestavování složených systémů nebo operací.

8. Všechny kladky SPIN jsou kompatibilní s lany o průměru 7-13 mm, což poskytuje vynikající univerzálnost.

9. Maximální pracovní zatížení pro kladky SPIN je 8 kN a jejich mez pevnosti je 36 kN.

10. Kladky SPIN L1 a L2 jsou k dispozici také v černé barvě.

Jak používat novou kladku Petzl SPIN L1D

Technická záchrana

Proč je nová kladka SPIN L1D dokonalým doplňkem spouštěcího zařízení MAESTRO v systémech sloužících pro manipulaci s těžkými břemeny … a jak ji používat?

Kladka pro profesionální záchranáře

Týmy technické záchrany zasahují, když je situace obzvláště obtížná a vyžaduje nasazení složitých technik. Z tohoto důvodu se často musí potýkat s unikátními, překvapivými a složitými systémy a výzvami. Aby mohli tyto časově náročné operace zvládat, musí mít takové vybavení, které dobře funguje a umožňuje rychlé a snadné použití v terénu. Proto Petzl poskytuje řešení, která jim práci usnadňují, jako je nová řada vysoce účinných kladek SPIN s otočným závěsem.

Video: Jak používat kladku SPIN L1D

SPIN L1D se skládá z fazetového kotouče, který je uložený na rohatkovém kole otáčejícím se jedním směrem. Při zvedání se kladka otáčí jedním směrem a blokuj ve směru opačné, čímž usnadňuje vytahování. Při spouštění se kladka neotáčí a poskytuje vyšší tření pro lepší kontrolu při spouštění. V tomto videu vám Nate pracující v Technickém institutu Petzl v Salt Lake City vysvětluje, jak tuto kladku správně používat.

 

ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ ←