Novinky Petzl 2022

Představujeme vám několik vybraných novinek značky Petzl, určených pro práce ve výškách a záchranu.

 

Uvedené novinky ještě nejsou v prodeji, datum uvedení na trh naleznete u každého produktu zvlášť.

Kompletní výčet novinek i pokračujících produktů pro rok 2022 si můžete prohlédnou v našem novém interaktivním katalogu zboží viz níže na konci článku.

SPIN S1 a SPIN S1 OPEN

Kladky s vysokou účinností s otočným závěsem a otevíratelnou bočnicí.

Kladku lze otevřít, i když je připojena do kotvícího bodu. Je navržena pro maximální jednoduchost při sestavování kladkostrojů, systémů přesměrování nebo přelanění. Je kompaktní, s nízkou hmotností a menším objemem, což je užitečné zejména při technické záchraně. Kladka se zapouzdřenými kuličkovými ložisky poskytuje vynikající účinnost. Otočný závěs usnadňuje manipulaci a umožňuje orientaci kladky pod zatížením a přímé připojení karabin, smyček nebo lan. Kladka SPIN S1 OPEN má rozebíratelný otočný závěs.

Uvedení na trh: březen 2022

TWIN RELEASE

Dvojitá kladka s integrovaným blokantem a otevíratelnými bočnicemi.

Kladka je určena pro sestavování kladkostrojů 4:1 pro práci ve stísněných prostorách nebo pro technickou záchranu. Uvolnění vačky je možné pomocí ergonomické rukojeti. Brzda integrovaná do pohyblivé bočnice a hlavní fazetová kladka s jednosměrným otáčením poskytují přídavné brzdění a lepší kontrolu při spouštění těžkých břemen. Dvě kladky poskytují vynikající účinnost při vytahování. Otočný závěs usnadňuje manipulaci a umožňuje orientaci kladky pod zatížením a přímé připojení karabin, smyček nebo lan.

Uvedení na trh: duben 2022

REEVE

Transportní kladka pro záchranné operace na napnutých přelaněních.

REEVE je kombinace dvou kladek a kotvící desky, které tvoří jeden kompaktní celek jako řešení pro zjednodušení při sestavování záchranných systémů napnutých přelanění. Kompaktní konstrukce snižuje počet použitých karabin a výšku systému. Dvě kladky s kotouči velkého průměru, které jsou uložené na zapouzdřených kuličkových ložiskách, poskytují vynikající účinnost. Několik připojovacích otvorů umožňuje přímé připojení lan, smyček nebo karabin.

Uvedení na trh: březen 2022

THALES a PITAGOR

THALES je bezpečnostní hrudní pás a evakuační trojúhelník pro záchranu z lanových drah a evakuaci vrtulníkem.

PITAGOR je pohodlný evakuační trojúhelník s ramenními popruhy pro záchranné operace na lanových drahách.

Konfigurace hrudního pásu umožňuje evakuovanou osobu v případě nouze zajistit a následně evakuovat pomocí trojúhelníku. Přechod z konfigurace hrudního pásu do konfigurace trojúhelníku je rychlý s použitím tří popruhů se suchým zipem. Ergonomický tvar sedačky a přítomnost ramenních popruhů zajišťují pohodlnější zavěšení než u klasického evakuačního trojúhelníku. Barevné kódování odlišuje zádový díl od sedačky a také jednotlivé popruhy a systém zapínání, což usnadňuje nasazování na evakuovaného.

Uvedení na trh: únor 2022

PROTEC a PROTEC PLUS

Ohebné chrániče pro zavěšená lana.

Protec Plus je vyroben z vysoce odolného aramidového materiálu, který chrání vůči vysoce abrasivním materiálům a žáru při záchranných operacích.

Uvedení na trh: leden 2022

BUCKET 15, 30 a 45

Stojatý vak ve třech velikostech.

Jednoduchý a odolný vak na lana BUCKET umožňuje uložení lana o průměru 11 mm. Zůstává vzpřímený a drží svůj tvar, i když je prázdný. Má vnější kapsu pro uložení osobních věcí a plochu pro popis, která umožňuje rychlou identifikaci obsahu vaku. Jeho konstrukce z materiálu TPU je dostatečně pevná pro pravidelné až intenzivní používání. Vyrábí se ve třech velikostech, 15, 30 a 45 litrů pro různé délky lan a také ve třech barvách, žluté, červené a černé.

Uvedení na trh: březen 2022

KATALOG Petzl Práce ve výškách-záchrana 2022 (CZ)